Punkt PrEP

Skupiamy lekarzy specjalistów zajmujących się Profilaktyką Przedekspozycyjną HIV (PrEP) w województwie pomorskim aby zapewnić naszym klientom maksymalną ochronę oraz najwyższy poziom dyskrecji. Lekarze konsultujący w ramach Punktu PrEP posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w poradnictwie przedekspozycyjnym jak i poekspozycyjnym. Wykorzystujemy nasze szerokie doświadczenie kliniczne w leczeniu osób z zakażeniem retrowirusowym, we wspieraniu aktywności mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania chorób przenoszonych drogą płciową.

Współpracujemy z doświadczonymi i cenionymi psychologami i psychoterapeutami.

Nasze doświadczenia dzielimy z innymi ośrodkami krajowymi i europejskimi aby zapewnić jednolity międzynarodowy standard profilaktyki PrEP i PEP oraz lecznictwa chorób przenoszonych drogą płciową.

Punkt PrEP prowadzony jest w przychodni Punkt Zdrowia.

Możesz skontaktować się z nami pod adresem kontakt@punktlekarze.pl lub dzwoniąc pod nr telefonu +48 737 301 284

Na czym polega PrEP

PrEP, czyli Pre–Exposure Prophylaxis, oznacza profilaktykę przedekspozycyjną i polega na przyjmowaniu odpowiednich leków antyretrowirusowych, w celu ochrony przed zakażeniem wirusem HIV. Metoda ta została uznana przez Agencję Żywności i Leków (FDA), a jej działanie, skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania potwierdzono w badaniach. Komu zatem dedykowane jest to rozwiązanie? Adresatami metody PrEP są zdrowe osoby, w przypadku których występuje realne ryzyko zakażenia wirusem HIV.

Punkt Zdrowia oferuje profilaktykę przedekspozycyjną wszystkim tym, którzy pragną uchronić się przed ewentualnym zachorowaniem. Zapraszamy do kontaktu i rejestracji mieszkańców Trójmiasta (Gdańsk, Gdynia, Sopot) zainteresowanych metodą PrEP.

Warto przeczytać

Dlaczego warto

Statystyki opracowane na podstawie prowadzonych dotąd badań wskazują, że osoby przyjmujące PrEP były efektywnie chronione przed zakażeniem wirusem HIV. Skuteczność zapobiegania w przypadku stosowania PrEP wynosi nawet do 99%. Oznacza to niezwykle wysoki potencjał ochronny tej metody. Należy podkreślić, że bardzo często nawet pojedynczy, niezabezpieczony prezerwatywą ani PrEPem kontakt seksualny może prowadzić do zachorowania. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, dlatego punkt PrEP funkcjonujący w naszej placówce, stwarza i rekomenduje mieszkańcom Trójmiasta (Gdańsk, Gdynia, Sopot) możliwość skorzystania ze sprawdzonej metody, jaką jest profilaktyka przedekspozycyjna.

Kto powinien skorzystać z leczenia

PrEP rekomendowany jest wszystkim aktywnym seksualnie, osobom niestosującym prezerwatyw w trakcie seksu z partnerem lub partnerką zakażonym wirusem HIV;

  • osobom eksperymentującym w kwestii doznań seksualnych, które w krótkim czasie odbywają stosunki z wieloma partnerami/partnerkami;
  • parom planującym ciążęe, gdzie jedno z partnerów jest nosicielem wirusa HIV.

Poza tym wdrożenie PrEP wskazane jest także w przypadku osób, u których zdiagnozowano inne choroby przenoszone drogą płciową, jak np. kiła, rzeżączka i chlamydioza.

Jeżeli jesteś mieszkańcem Trójmiasta, czyli Gdańska, Gdyni lub Sopotu i chciałbyś zasięgnąć informacji na temat tego czy kwalifikujesz się do leczenia metodą PrEP, zgłoś się do Punktu Zdrowia. Chętnie udzielimy szczegółowych odpowiedzi i wskazówek.

Zapraszamy do kontaktu

Nie mamy wątpliwości, że nasza klinika jest dla Państwa najlepszym wyborem w kwestii zapewnienia odpowiednich działań, minimalizujących ryzyko zakażenia wirusem HIV. Gwarantujemy pełną dyskrecję oraz anonimowość. Naszą dewizą jest profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego pacjenta, a priorytetem bezpieczeństwo i satysfakcja podopiecznych.

Zdajemy sobie sprawę, jak poważnym, a jednocześnie intymnym tematem jest zakażenie wirusem HIV, dlatego też dokładamy wszelkich starań aby Punkt Zdrowia z należytą starannością wychodził naprzeciw oczekiwaniom pacjentów Sopotu, Gdańska i Gdyni, którzy chcą zadbać o skuteczne zabezpieczenie się przed ewentualnym zachorowaniem z wykorzystaniem terapii PrEP.