Dermatolog – diagnostyka, leczenie w Gdańsku, Sopocie i Gdyni

Dermatologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń skórnych. Skóra jest największym organem ciała stanowiącym barierę chroniącą narządy wewnętrzne. Często jest również wykładnikiem ogólnego stanu zdrowia organizmu.

Lekarz dermatolog pomaga wtedy, gdy pojawiają się problemy zdrowotne związane ze skórą, ale także włosami oraz paznokciami. Jeśli poszukują Państwo dermatologa w Trójmieście (Gdańsku, Gdyni lub Sopocie), zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Punkt Zdrowia to miejsce, które stworzono z myślą o kompleksowym i indywidualnym podejściu do potrzeb każdego Pacjenta.

Kiedy zgłosić się do dermatologa?

Wśród dolegliwości leczonych przez dermatologa znajdują się m.in.:

 • choroby przenoszone drogą płciową,
 • brodawki, przebarwienia i znamiona (z dermatologiem należy skonsultować się niezwłocznie zawsze wtedy, gdy zmiana barwnikowa, określana popularnie jako „pieprzyk”, zaczyna budzić wątpliwości, np. szybko się powiększa, swędzi, zmienia kolor);
 • grzybica skóry i paznokci;
 • łuszczyca;
 • świąd skóry;
 • egzemy;
 • zmiany łojotokowe;
 • świerzb;
 • trudno gojące się rany;
 • trądzik;
 • kurzajki;
 • dolegliwości skórne o podłożu alergicznym;
 • AZS;
 • nadmierne wypadanie włosów.

Konsultacja u lekarza-specjalisty dermatologii, poza postawieniem diagnozy, obejmuje także wdrożenie właściwego leczenia. Niekiedy ogranicza się ono wyłącznie do stosowania leków o działaniu miejscowym lub ogólnym. W innych przypadkach konieczne okazuje się przeprowadzenie drobnych zabiegów np. krioterapia wykorzystywana w usuwaniu kurzajek lub innych łagodnych zmian skórnych.

 

Warto podkreślić, że w zakres kompetencji dermatologa wchodzi szeroko pojęta profilaktyka chorób nowotworowych skóry.

Jak często należy się zatem zgłaszać do tego specjalisty? Przynajmniej raz do roku.

W trakcie wizyty o charakterze profilaktycznym dermatolog dokonuje dokładnych oględzin skóry z naciskiem na zmiany barwnikowe, które bada przy użyciu specjalistycznego sprzętu – dermatoskopu. Dzięki temu badaniu jest w stanie określić, które ze zmian są potencjalnie groźne i mogą dać w przyszłości początek chorobie nowotworowej skóry – czerniakowi.

Udając się na regularne wizyty do dermatologa w Gdyni, Gdańsku lub Sopocie, każdy mieszkaniec Trójmiasta jest w stanie w porę przeciwdziałać budzącym podejrzenia zmianom skórnym, a w konsekwencji zapobiegając np. rozwojowi nowotworu.

Punkt Zdrowia – dermatolog Gdańsk, Sopot, Gdynia

Wierzymy, że kompleksowość usług oraz indywidualne podejście do każdego Pacjenta stanowią o sukcesie leczenia. Punkt Zdrowia to nowoczesna, wielospecjalistyczna placówka medyczna, która może poszczycić się nie tylko wykwalifikowanym personelem medycznym, ale i wysokiej klasy, specjalistycznym sprzętem, umożliwiającym prowadzenie szczegółowej diagnostyki. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy, kto staje się naszym Pacjentem, czuł się u nas bezpiecznie, komfortowo i był otoczony należytą troską. Dbają o to nie tylko lekarze, ale i personel odpowiadający za możliwie najlepszą organizację pracy w Punkcie Zdrowia.

Lekarz dermatolog – Trójmiasto

Dermatolodzy świadczący usługi w naszej placówce posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz wieloletnie doświadczenie w pracy z Pacjentami. Świadczone przez nich konsultacje oraz badania skierowane są do wszystkich osób zamieszkujących Trójmiasto (Gdańsk, Gdynię, Sopot), ale i inne regiony. Serdecznie zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą Punktu Zdrowia.